TRAFİK SİGORTALILARINA DESTEK HİZMET

TRAFİK SİGORTALILARINA DESTEK HİZMET:

AA+logo

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi’nin Assist Line ile geliştirdiği proje kapsamında, acenteden trafik sigortası alanlar, ‘Acente Asist AA+’ ile yolda kalmayacak.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) hem sigortalıya hem acenteye kazandıracak bir projeye imza attı. Asistans Şirketleri Derneği’ne üye tek yerli şirket Assist Line’ın hizmet verdiği bu proje, 18 Ocak Çarşamba günü Grand Hyatt Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyuruldu.

Yapılan işbirliği kapsamında, acenteden trafik sigortası poliçesi alanlara 59,- TL’ye(KDV Dahil) yol yardımından, ev yardıma birçok hizmet sunuluyor. ‘Acente Asist AA+’ trafik yardım, konut yardım, sağlıkta avantajlar, hukuksal danışma, acil yardım ve tıbbi danışma gibi Assist Line tarafından sağlanan pek çok hizmeti kapsıyor. Söz konusu paketin içindeki

Hizmetler 5 grupta toplanmıştır.

1-TRAFİK YARDIM

Trafik yardım kapsamında; Kaza ve Arıza halinde aracın çekilmesi, aracın vinç ile kurtarılması, aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama, daimi ikametgâha geri dönüş veya yolculuğa devam seyahati, aracın emanet ve muhafazası gibi hizmetler sunuluyor. Ayrıca, yaralanma veya hastalık durumunda nakil, taburcu olduktan sonra daimi ikametgâha dönüş, yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati ve konaklaması ile acil mesajların iletilmesi gibi ek ferdi hizmetler de bulunuyor.

2-KONUT YARDIM

Konut yardım ise tesisat, elektrik, cam ve anahtar işlerini, konutta yangın veya dahili su basması sonucunda ikamet etmeyi engelleyecek düzeyde hasar meydana gelmesi durumunda doktor veya ambulans gönderilmesini, uzman hemşire veya refakatçi sağlanmasını, otel hizmetini, güvenlik şirketi teminini belirli limitlerle ücretsiz olarak, Profesyonel ev hizmetlerini, bilgi ve organizasyonu sınırsız bilgilendirme şeklinde vermektedir.

3-SAĞLIKTA AVANTAJLAR

Türkiye genelinde 2500’den fazla kurumda geçerli olan sağlıkta avantajlar paketiyle özel hastaneler, poliklinikler, tanı merkezleri, doktor muayenehaneleri, görüntüleme merkezleri, laboratuvarlar, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, eczaneler ve optikleri kapsayan geniş anlaşmalı sağlık kuruluşları ağında özel avantajlar sunuluyor. Anlaşmalı sağlık kurumlarında %5 – %40 arasında değişen, eczanelerde ilaçta ortalama %3.5, kozmetik ürünlerinde %10 oranında indirim avantajıyla hizmet sağlanabiliyor.

Bu hizmetlerden yararlanmak için (0212) 334 2020 nolu telefon aranarak gitmek istediği sağlık kuruluşundan randevu alınması gerekiyor.

4-ACİL TIBBİ YARDIM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Acil Tıbbi Yardım kapsamında 32 acil durum parametresi dahilinde belirli limitlerde ambulans hizmeti ücretsiz olarak veriliyor.

Tıbbi danışma çerçevesinde sigortalıya acil tıbbi danışma desteği sağlanıyor. Bunun yanı sıra, acil olan veya olmayan her türlü sağlık problemiyle ilgili olarak sigortalının veya birlikte ikamet ettiği yakınının karşılaştığı sağlık problemi konusunda bilgi veriliyor. Doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları bildiriliyor.

5-HUKUKSAL DANIŞMA HİZMETLERİ

Hukuksal danışma hizmeti kapsamındaysa sigortalının Assist Line acil yardım hattını araması ve hukuki işlemler hakkında bilgi almak maksadıyla talepte bulunması halinde, Assist Line; uzman avukat ile sigortalı arasında konferans görüştürme yapıyor ve gerekli bilgilendirmeye aracı oluyor. Ancak bu hizmet yalnızca “Danışma” ve “Bilgilendirme” amacıyla veriliyor.

7/24 HİZMET

Bu proje kapsamında Assist Line yeni bir yazılım geliştirdi. Yazılım üzerinden acenteler kendilerine verilen şifreyle sisteme girip gerekli bilgileri doldurduğu ve müşteri on line Sanal POS cihazı üzerinden ödeme yaptığı anda bu ek hizmetlere hak kazanıyor ve kendilerine hizmet paketiyle ilgili belge veriliyor. Ürün, satıldığı andan itibaren 1 yıl süreyle geçerli oluyor. ‘Acente Asist AA+’ müşterileri, (0212) 334 20 20 numaralı telefonu arayarak günün her saati 7/24 bu hizmetlerden faydalanabiliyorlar.

HİZMET PAKET SATIŞI NASIL YAPILACAK

Sadece TOBB’da Levhaya kayıtlı olan Sigorta Acenteleri ve Şubeleri kanalıyla satış yapılabilmektedir. Satış yapmak isteyen acentelerimizin öncelikle web sayfamızdaki SİSTEM PANEL ’in altında bulunan ACENTE BİLGİLERİ GİRİŞ ekranına girip, altta bulunan link’ten https://www.acenteasist.com/y_kull_ekle2.asp formu eksiksiz doldurmaları gerekiyor gerekiyor.

Bu form bize ulaştıktan sonra size mail yoluyla göndereceğimiz “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” ile

ACENTE ŞİFRELİ GİRİŞ” kısmından sisteme giriş yapabileceksiniz. Sisteme girdikten sonra Kullanım kılavuzu bölümünde işleyiş, teminat, limitler, içerik, komisyon ve fatura hakkında detaylı bilgileri görebileceksiniz.